Běžím s Nicolasem – Virtuální maratón

[glt language="Czech" label="Czech" image="yes" text="no" image_size="24"][glt language="English" label="English" image="yes" text="no" image_size="24"][glt language="German" label="German" image="yes" text="no" image_size="24"][glt language="Polish" label="Polish" image="yes" text="no" image_size="24"]

Letos Nicolasovi bylo 10 let. Při jeho porodu udělal lékař chybu a Nicolasovi poškodil mozek. Od narození se tedy potýká s vážnými zdravotními problémy. Nicolas trpí mozkovou obrnou, Dandy-Walker syndrom, Hydrocefalus a epilepsií. Doktoři řekli, že Nicolas nikdy nebude chodit. Kvůli poškození mozku při porodu také trpí problémy s řečí, která se u něj nevyvinula na 100%. Díky léčbě Nicolasovi nyní hrozí ztráta kognitivních funkcí, tedy ztráta sluchu a tím i řeči. Je velký problém získat léky, které by mu pomohly. Neexistují. A ty, které existují, poškozují jeho mozek ještě více.

Péče 24 hodin 365 dní v roce

Jeho matka Ivana se o něj musí starat 24 hodin denně, 365 dní v roce sama, protože když se otec Nicolase dozvěděl o jeho postižení, opustil rodinu. Asi každý si umí představit, jak vyčerpávající tato péče je. Má můj obdiv, že se nevzdává a stále dělá maximum pro to, aby Nicolas mohl alespoň normálně chodit. Má vážné problémy s motorikou těla, díky opakovaným operacím dolních končetin se neustále učí znova chodit. Její snaha sklízí úspěch. Nicolas chodí! Má problémy při chůzi, ale chodí! Nicolas je Bojovník. Jeho matka je Bojovník. Je úžasné sledovat, jaké pokroky Nicolas dělá.

Rehabilitace jsou náročné, nejen psychicky a fyzicky, ale i finančně. Hodně peněz stojí asistent, který matce pomáhá s Nicolasem. Již je to velký kluk a na jeho váhu už síly matce nestačí.

Startovné na virtuální maraton Běžím s Nicolasem

Pobyty v rehabilitačních centrech jsou finančně nákladné. Je tedy nutné v rehabilitacích pokračovat. Nicolas má jen jedno přání. Chce běhat jako ostatní děti. Proto vznikla myšlenka s názvem “Běžím s Nicolasem”. Smyslem je pomoc získat co nejvíce financí, aby Nicolas mohl podstoupit i zahraniční terapie, která by mu mohla pomoci. Jsi připraven “běžet s Nicolasem”? Přidej se k dalším lidem, kteří finančně podporují nadaci “Bojovník Nicolas”. I malý finanční příspěvek pomůže Nicolasovi zlepšit život a usnadní život i jeho matce Ivaně. Víme, že to je běh na dlouhou trať, ale Nicolas se nevzdává, proto se nesmíme vzdát ani my ostatní.

Myšlenka “Běžím s Nicolasem” je virtuální maraton, přispět můžete zakoupením startovného ve výši 300 Kč (asi 13 $ nebo 12 €). Můžete si koupit tolik startovacích míst, kolik chcete, můžete nakoupit také opakovaně. Celá částka bude odeslána na oficiální účet Nadace “Bojovník Nicolas”.

Každý účastník, který se zapojí do tohoto virtuálního maratonu obdrží na svůj email Certifikát o účasti ve formátu A4, který si může vytisknout na památku. Každý certifikát má své jedinečné identifikační číslo.

 

Nicolasovi můžete přispět i jinak

Nicolas potřebuje hodně péče, nejen zdravotní. Pomohly by mu i kompenzační pomůcky, například speciální chodítko vedoucí k samostatné chůzi, dechové a stimulační pomůcky, rehabilitační pomůcky pro cvičení na doma nebo třeba didaktické pomůcky k rozvoji jeho schopností. Nicolas ale potřebuje i osobního asistenta, pomáhá mu i hipoterapie, plavání, fyziorehabilitace či lokomat a další léčebné procedury. Na to vše jsou potřeba peníze, které chceme vybrat tímto virtuálním maratonem.

Přispět ale můžete i přímo na transparentní účet Nadace Bojovník Nicolas, z.s. vedený u Fio Banky, číslo účtu 2401441762/2010 nebo moci přiloženého QR kódu. Budeme rádi, když do zprávy pro příjemce napíšete “Běžím s Nicolasem”. Částku si samozřejmě můžete určit sami. Děkujeme za každou finanční pomoc Nicolasovi.

 

 

 

 

Další informace k maratónu

Běžet s Nicolasem může kdokoliv

Kecáme! S Nicolasem může běžet téměř kdokoliv. Třeba batolata to nezvládnou. To už na tom [...]

Běhejte pro dobrou věc: Virtuální maratón “Běžím s Nicolasem”

Máte rádi běhání? Chtěli byste jej využít pro dobrou věc? Pak se tedy připojte k [...]

Pořadatel

Jméno : Bojovník Nicolas, z.s.
Telefon +420732909700
Email mireile@seznam.cz

Logo pořadatele
plakat141

Kupte si startovací číslo

Můžete si zakoupit neomezený počet startovních míst. Tato akce je pouze virtuální a ve skutečnosti se nikde nekoná.

300,00 

300 Kč = 13$ = 12€
Bude připočítán poplatek za platbu kartou ve výši 15 Kč/0.65$/0.6€,
který pokrývá náklady za poplatky karetním společnostem Visa a Mastercard.

Předprodej ukončen

Vstupenky lze zakoupit na místě za plnou cenu

Oficiální web Bojovník Nicolas.cz Facebook Bojovníka Nicolase

Nenechte si ujít novinky a soutěže! Odebírejte náš newsletter!

Tipy na další akce

Můžete rovnou nakoupit vstupenky na všechny akce, které Vás zajímají. Nemusíte objednávat zvlášť vstupenky na každou akci. My Vám je pošleme hezky odděleně v emailu pro každou akci, abyste je pohodlně našli přímo u vstupu.

logo primaraj cz webp 500x112 1

Na místě 500,00 
V předprodeji 400,00 
Ušetříte 100,00